HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ Eğitimi Hakkında

Ülkelerin askeri ve ekonomik gücüne önemli katkılar sunan havacılık sektörü, son yıllarda yaşanan gelişmelerin de etkisiyle teknolojik inovasyon açısından öncü sektörlerden biri konumundadır. Türkiye’nin son dönemde önemli teknolojik kazanımlar ve başarılar elde ettiği alanların başında gelen havacılık sektörü aynı zamanda, geleceğin teknolojilerini belirleyen en kritik çalışma alanları arasında yer almaktadır. 

Havacılık ve uzay teknolojileri eğitiminin amacı; ilgili alanlarda farkındalığın yaratılmasını, prensip ve yöntemler hakkında teknik bilgi ve becerilerin geliştirilmesini, havacılık ve uzay teknolojilerinde gelecek vadeden yerli ve milli projelerin tasarlanmasını ve üretilmesini sağlamaktır. Eğitimde, insansız hava araçlarının çalışma yapısı, radyo-kontrol sistemlerinin çalışma mantığı, aerodinamiğin temel prensipleri, uzay teknolojilerinde kullanılan roket, uydu ve ilgili diğer araçların teknik yapısı, hava araçlarının tasarımı ve elektronik altyapıları hakkında teknik bilgi ve becerilerin kazandırılması sağlanacaktır. 

Eğitim içeriğinde; aerodinamik, termodinamik, aviyonik sistemler, meteoroloji, hava araçları tasarımı, İHA sistem ve bileşenleri ve itki sistemleri konu başlıkları yer almaktadır.   

Eğitim toplamda 36 saat sürecektir.

Eğitim sonunda bütün öğrencilerden uçuş teorilerine ve havacılık tarihine hakim olmaları ve kendi insansız hava araçlarını tasarlamaları beklenmektedir

Eğitim Detayları

Eğitim Fotoğrafları