ROBOTİK VE KODLAMA Eğitimi Hakkında

Eğitimde öğrenciler; temel robotik montaj, tasarım, algoritma bilgilerini almakta olup aynı zamanda ellerinde mevcut olan parçaların nasıl kullanıldığını, ne tür imkanlar verdiğini ve ilerde kullanacakları farklı motorlar ve sensörler gibi parçaları tanımak için nasıl araştırmaları gerektiğini öğrenmektedirler.

Bu eğitim aynı zamanda öğrencilerimizin kodlama ile tanışmalarını, bir durum karşısında algoritmik düşünmelerini ve en optimal çözümlere ulaşmaları için gereken temel mantığı aşılamaktadır. Algoritma eğitimi sayesinde yeni yazılım dillerine kolay adapte olmaları amaçlanmaktadır.

Öğrencilerimizin öncelikli olarak verdiğimiz setleri tanımaları, bu setler ile belirtilen tasarımları yapmaları, sonrasında ise algoritma ve kodlama ile tasarlamış oldukları robotlar yapabilmeleri ve tüm bu süreci kendi hayal güçleri ile kurgulamaları sağlanmaktadır. 

Öğrencilerimizden eğitim sonunda, istenen özellikler ve ihtiyaçlar doğrultusunda robotlar tasarlayarak kendi özgün projelerini yapmaları beklenmektedir.
Eğitim ortalama 36 saat sürmektedir.

Eğitim Detayları

Eğitim Fotoğrafları