Türkiye Teknoloji Takımı, her yıl teknolojinin spesifik alanlarında uzmanlaşmayı hedefleyen ve proje geliştiren ekiplere, çeşitli destekler sağlıyor.

Bu kapsamda sağlanan destek programları; teknoloji alanında takım halinde projeler yürüten ve bu kapsamda maddi ve teknik desteğe ihtiyaç duyan genç beyinlerin projelerini hayata geçirebilmelerine, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılabilmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Proje takımları, gerçekleştirdikleri çalışmalara ve belirtilen yarışmalara katılımları konusunda desteklerden faydalanmak için Teknolojinin Millî Takımları Programı’na başvurabilmektedir.

Program kapsamında desteklenen yarışmalar bu liste ile sınırlı olmayıp, Türkiye Teknoloji Vakfı Yönetim Kurulu tarafından uygun bulunan diğer ulusal ve uluslararası yarışmalar da Teknolojinin Millî Takımları Programı kapsamında değerlendiriliyor.

Bu program kapsamında proje takımlarına, çeşitli maddi çalışma destekleri ve Türkiye Teknoloji Takımı tarafından ücretsiz danışmanlık desteği sunuluyor.

Desteklerden faydalanan proje takımları üyelerinden istenen koşullar arasında, Türkiye Teknoloji Takımı’nın ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitimlerine ve programlarına destek olmaları, Türkiye Teknoloji Takımı’nı sponsorları arasında belirtmeleri ve katıldıkları yarışmalarda vakfın logosunu kullanmaları yer alıyor.

Destek programının kapsamı ve başvuru koşullarına ilişkin detaylara Teknolojinin Millî Takımları Programı Şartnamesi’nden ulaşabilirsiniz.

BAŞVUR