Doğa Kampları

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı doğa kampları öğrencilerimizi yoğun eğitim ve çalışma temposunun stresinden uzaklaştırmayı ve ekip ruhuyla hareket etme becerilerini güçlendirmeyi hedefliyor. Doğa kamplarımız boyunca sabah sporları, takım oyunları, futbol, voleybol, yüzme, dağcılık kulesi, zipline, binicilik, okçuluk, yelken ve diğer aktiviteler ile öğrencilerimiz keyifli anlar geçirirken, sınıf ortamı dışında da takım olarak hareket etme kabiliyetlerini güçlendiriyorlar.

Geziler

Öğrencilerimizi görerek öğrenme sürecine dâhil etmek ve öğrendiklerinin sahadaki karşılığını tecrübe edebilmeleri için teknik ve bilimsel geziler düzenlenmektedir.

Öğrencilerin teknik gezilerde, atölyelerde öğrendikleri bilgilerin hangi süreçlerden geçerek bir ürün haline geldiğini görmesi motivasyonlarının ve algılarının artmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle gezi programlarının teorik bilginin tamamlayıcısı olması hedeflenmektedir.

Etkinlikler

Yemek organizasyonları, gelişim seminerleri ve veli toplantıları gibi etkinliklerle iletişimin sürekliliği sağlanarak öğrencinin takibi yapılmaktadır.
Öğrencilere yönelik patent eğitimi, proje yönetimi ve takım çalışması eğitimi ve bilim söyleşileri ile geleceğin teknoloji girişimcileri olarak farkındalık ve bilinçlerinin oluşturulması hedeflenmektedir.