Vakfımız; Türkiye’nin, daha iyi bir dünya adına savunduğu tezleri daha gür seslendirebilmek, ekonomisini güçlendirmek ve her alanda bağımsız olabilmek için milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesinin kaçınılmaz olduğuna inanan genç girişimciler ve genç profesyoneller tarafından 2017 yılında hayata geçirildi.

Eğitimlerimiz, zaman açısından uzun dönemli olup içerik açısından oldukça geniş ve teknik bir müfredata sahiptir. Eğitimlerden en fazla faydalanacağına ve değer üreteceğine inandığımız doğru adayları seçmek adına yıl içerisinde eğitim programlarımızın duyuruları yapılmakta ve adaylar teorik sınava davet edilmektedir. Yapılan teorik sınavlar sonucunda, en yüksek puanı alan adaylar pratik sınav ve mülakat aşamasına geçmektedir. Pratik sınav aşamasından da en yüksek puanı alan adaylar, eğitimlere hak kazanmaktadır. Sınav başvuru tarihlerinin websitemizden duyurulduğunu ve başvuruların yine websitemizden alındığını hatırlatarak, başvuru tarihlerini kaçırmamak adına websitemizin duyurular kısmını düzenli olarak takip etmenizi tavsiye ederiz.

Seçme sınavlarımız, eğitim programlarımızla paralel şekilde teorik ve pratik sınav olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Teorik sınavımız, matematik ve fen bilimlerinden algoritmaya, eğitim programlarımızın içerikleri ile aynı konu başlıklarında sorulardan oluşuyor. Pratik sınavımız ise, adayların teorik bilgi ve becerilerini somut sonuçlara dönüştürebilme yeteneklerini ölçen görevlerden oluşuyor.

Sınav sonuçları, sınav sorularını da hazırlayan eğitmenlerimiz ve her bir alanda konusunun uzmanı danışmanlarımız tarafından değerlendirilmektedir.

Eğitmenlerimiz, temel bilimlerden mühendisliğe uzanan geniş bir yelpazede uzmanlık sahibi olan, deneyimli akademisyenler, öğretmenler ve üniversite öğrencisi gönüllülerimizden oluşmaktadır.

Eğitimler, İstanbul’un farklı bölgelerinde bulunan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde gerçekleştiriliyor.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından hazırlanan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde verilen eğitimler, oldukça kapsamlı bir müfredata sahip teorik ve pratik çalışmalardan oluşuyor. Söz konusu kapsamlı eğitimler, hem eğitmenler hem fiziksel koşullar açısından önemli bir kurumsal kapasite gerektiriyor. Henüz ilk yılında olan Vakfımız, başlangıç aşamasında bu gereklilikler nedeniyle çalışmalarını İstanbul bölgesinde yoğunlaştırdı. İlerleyen dönemde, çalışmalarımızı Türkiye’nin bütün bölgelerine yaymayı hedeflediğimizi ayrıca belirtmek isteriz.